• Raj Diabłów Morskich! Safari na Pacyfiku - zostały 4 miejsca !!
 • Chorwacja Zapraszamy na aktywne wakacje!
 • Wrak samolotu Junkers Nowy wrak dostępny z naszej bazy nurkowej w Jezerach!!
 • Kuba Wyprawy na KUBĘ - nurkowania + zwiedzanie
 • Testuj skutery nurkowe SUEX
 • Kursy nurkowania W Polsce i Chorwacji
 • Chorwacja apartamenty Tanie kwatery blisko morza
 • Wyprawy nurkowe Fantastyczne wyprawy nurkowe do odległych zakątków świata.

 

kuba-underwaterTerminy:
07.03 – 21.03.2018
Sylwester na Kubie!
 
Serca i duszy Karaibów – Kuby , jako atrakcji turystycznej, nie potrzeba reklamować: klimat, dziewicza natura, historia i kultura, muzyka, taniec, mieszkańcy, samochody, cygara...to niepowtarzalna okazja do poznania Kuby „od podszewki”. Zapraszamy na dwutygodniowy pobyt w środkowej i zachodniej części Kuby, gdzie znajdują się najważniejsze atrakcje kulturalno – krajoznawcze oraz najciekawsze miejsca nurkowe. Zapewniamy bardzo bogaty i intensywny program turystyczny: zwiedzanie Hawany, Trynidadu i Vinales. Odwiedzimy rezerwaty przyrody, poznamy zwyczaje kubańczyków, wybierzemy się konno w góry, a wieczorami posłuchamy muzyki na żywo w lokalnych klubach.
Proponujemy nurkowania w niesamowitych i tajemniczych kubańskich cenotes - podwodnych jaskiniach w Playa Larga, a także w dwóch miejscach w basenie Morza Karaibskiego: Półwysep Ancon i Maria La Gorda, słynących z przepięknych białych plaż. Nasza oferta to łącznie 12 nurkowań - w tym w cenotes i nurkowania nocne.
 
Program:
 
Dzień  1: Przylot do Hawany, za kwaterowanie w casas particulares (opis w 'zakwaterowanie'), kolacja, spacer po nadmorskiej promenadzie Malecon.
Dzień   2: Hawana: Śniadanie, spacer po Hawanie (Capitolio kuba21M , Plaza Vieja, Plaza de Armas, Pałac Gubernatora, Plac Katedralny, zwiedzanie manufaktury grafiki, plac św. Franciszka z Asyżu, zakupy w sklepie z naturalnymi perfumami, przejazd szalonymi Coco Taxi do Vedado, wizyta w najsłynniejszej lodziarni Coppelia, w czasie drogi powrotnej krótka wizyta na Uniwersytecie Hawańskim oraz w Callejon Hamel - miejsca , które jest dziełem artysty Salvadora Gonzalesa), obiadokolacja. Wieczorne wyjście na calle Obispo, zwiedzanie lokalnych knajpek z muzykę na żywo, spacer po Malecon , powrót na kwatery.
Dzień   3: Hawana; Śniadanie. Wycieczka do dzielnicy San Francisco de Paula i zwiedzanie posiadłości Ernesta Hemingway’a, następnie przejazd na Playa del Este, powrót do Hawany. Obiadokolacja w chińskiej dzielnicy. Wieczorem około 20 - tej kolejna atrakcja, przejazd coches americanos kuba-car (stare amerykańskie wozy) do twierdzy el Morro, żeby zobaczyć wieczorny wystrzał z armaty, powrót na kwatery.
Dzień   4: Santa Clara, Trinidad de Cuba: Śniadanie. Wczesny wyjazd z Hawany, wizyta w Mauzoleum Ernesto Che Guevary w Santa Clara, przyjazd do Trinidadu, zakwaterowanie w casas particulares. Spacer po starówce. Wieczorem wyjście do Casa de la Musica.
Dzień   5Trinidad de Cuba: Śniadanie. Przejazd na Peninsula de Ancon (półwysep Ancon), 2 nurkowania. Lunch. Zwiedzanie kolonialnej starówki Trinidad-Cuba wpisanej w całości na listę UNESCO. Zakupy pamiątek na miejscowym targu. Po południu dla chętnych lekcje salsy* (dodatkowo płatne), kolacja, wieczorem wizyta w Casa de la Trova.
Dzień   6: Trinidad de Cuba: Śniadanie. Całodzienna wyprawa konna do Parku Narodowego w góry Escambray, obowiązkowa kąpiel w wodospadzie! Dla chętnych lekcja salsy* (dodatkowo płatna). Kolacja. Umiejętności zdobyte podczas lekcji salsy ćwiczymy na słynnych schodach trinidadzkich i w Casa de la Musica.
Dzień   7Playa Larga: Śniadanie. Wczesny wyjazd z Trinidadu przejazd do rezerwatu Zapata, wycieczka łodzią motorową na wyspę Guama , gdzie znajduje się zrekonstruowana wioska indiańska, następnie wizyta na fermie krokodyli, chętni mogą spróbować potraw z krokodylego mięsa. Przejazd do Playa Larga, zakwaterowanie w hotelu lub w casas particulares. Obiadokolacja.
Dzień   8Playa Larga: Śniadanie, 2 nurkowania w cenotach. Powrót do Playa Larga na lunch, po południu czas wolny, plaża, zwiedzanie miasteczka, kolacja.
Dzień   9Playa Larga: Śniadanie, 2 nurkowania, z tego jedno w cenotach, lunch , czas wolny , kolacja.
Dzień  10Maria La Gorda: Śniadanie, całodzienny przejazd do Maria la Gorda. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.
Dzień  11Maria La Gorda: 3 nurkowania (1 nocne): śniadanie, 2 nurkowania, obiad, plażowanie, nurkowanie nocne, kolacja.
Dzień  12Maria La Gorda: 3 nurkowania (1 nocne): śniadanie, 2 nurkowania, obiad, plażowanie, nurkowanie nocne, kolacja.
Dzień 13Maria la Gorda, Viniales: Śniadanie, przejazd do Vinales , zakwaterowanie w casas particulares, spacer po okolicy, wizyta w Parque Preistorico, w ogrodzie botanicznym, kolacja. Wieczorem (dla chętnych) wyjście do klubu Polo Montanez *(dodatkowo płatne).
Dzień 14: Vinales: Śniadanie, całodzienna wycieczka w góry na koniach, podziwianie wspaniałych „mogotes”, jaskiń , wizyta na plantacji tytoniu i w miejscowej fabryce cygar. Kolacja na ekologicznym rancho, a wieczorem ostatnie wyjście do klubu Polo Montanez * (dodatkowo płatne).
Dzień 15: Śniadanie. Pakowanie i przejazd na lotnisko w Hawanie. Wylot do Polski.
 
 
Zakwaterowanie i wyżywienie:
Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych na kwaterach prywatnych w tzw. „casas particulares”. casa „Casa particular” to niezależny pokój wynajmowany w domach kubańskich. Formuła istniejąca od ponad 20 lat i bardzo popularna wśród turystów. Pokoje są skromne ale bardzo czyste, dwuosobowe z łazienką, najczęściej wyposażone w klimatyzację lub wiatrak. Mieszkając w takim miejscu możemy poznać słynną kubańską gościnność i zasmakować kreolskiej kuchni. Śniadanie to  najczęściej: kawa, sok ze świeżych owoców, mleko, owoce, chleb, masło, marmolada z guayawy, omlet lub jajko sadzone. Obiadokolacja -ryba, krewetki, kurczak lub wieprzowina z dodatkami – ryż, fasola czarna lub kolorowa w formie gęstej zupy, typowe dla regionu warzywa gotowane lub smażone (yuca, platany) świeże sałatki, woda, kawa.

 

Nurkowanie:
Półwysep Ancon – to około 20 miejsc nurkowych, gdzie można podziwiać duże skupiska czarnego korala. Występuje tam około 40 gatunków korali, gąbek o  różnych kształtach i kolorach, a także typowe dla Morza Karaibskiego małe i średnie ryby. Peninsula de Ancon znajduje się 12 km od miasta Trinidad na południowym wybrzeżu Kuby. Plaże Ancon uważane są za jedne z najlepszych w tym rejonie.
Playa Larga (Zatoka Świń) – nurkowania z brzegu, uskok tektoniczny około 100 metrów od wybrzeża, ciekawa nieregularna ściana opadająca w głębiny, z tunelami. Skupiska korali: wielkich rozmiarów gorgonie, madreporowce, gąbki, duże ilości małych i średnich ryb w bajecznych kolorach, lagusty, barakudy, skrzydlice, kraby. W rejonie Playa Larga także nurkujemy w cenotach (m.in. Cueva de los Peces, El Brinco, Chicharrones, Salmian, Dagmar). W odróżnieniu od  meksykańskich, kubańskie cenoty cenotes-cuba są dziewicze, nurkowania kameralne, większość nieprzystosowanych do nurkowania komercyjnego, zachwycają formacjami skalnymi i charakterystyczną grą świateł. Na powierzchni jest woda słodka, kilka metrów głębiej zaczyna się woda słona o wyższej temperaturze 26-28 stop C i widoczności 50-70m. Na granicy tych dwóch ośrodków występuje niesamowite zjawisko halokliny.
Maria la Gorda- to aż 58 miejsc do wyboru. Kompletnie dziewicze tereny, żadnego przemysłu w promieniu wielu kilometrów, to jedyny ośrodek turystyczny w zachodniej części wyspy. To także typowe Karaiby, wiele korali i ryb w tym: niezwykle rzadkie czarne korale, graniki, gąbki, wiele skrzydlic, barweny, duża szansa na zobaczenie rekinów oraz sezonowo pojawiają się rekiny wielorybie i manaty. Bardzo ciekawa rzeźba dna morskiego: jaskinie, tunele, ściany. cuba-diving-nautilus Temperatura wody w sezonie:26-27 stopni, widoczność w morzu 30-50m.
 
Cena:
 
osoba nurkująca: 1990 USD, osoba towarzysząca: 1490 USD
 
+ bilet lotniczy: 3500 zł-4500 zł
 
zaliczka 30% w dniu rezerwacji, pozostała kwota 70% płatna na miejscu, bilet lotniczy płatny w dniu rezerwacji
Nr rachunku AliorBank
54 2490 0005 0000 4600 7982 3858 EURO, BIC ALBPPLPW
91 2490 0005 0000 4520 3642 6440 PLN
(płatność w złotówkach w/g kursu sprzedaży Euro w Alior Banku)
 
W podanych cenach zawarte są:
 • Opieka polskiego instruktora nurkowania,
 • opieka pilota,
 • 14 noclegów, śniadań i obiadokolacji,
 • 12 nurkowań z instruktorem,
 • wstępy połączone ze zwiedzaniem,
 • wszystkie transfery w/g programu na Kubie łącznie ok. 1200km,
 • podstawowe ubezpieczenie podróżne.
Dodatkowo płatne:
 • Bilet lotniczy ok. 3500-4500zł,
 • dopłata do pokoju 1-osobowego 170 USD,
 • wiza kubańska 22 euro (wizy można otrzymać w biurze CN Nautilus),
 •  ubezpieczenie: nurkowe ok.83 zł,
 • dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji – ok. 220 zł (od ceny imprezy bez biletu),
 • wypożyczenie sprzętu nurkowego (oprócz balastu i butli),
 • napoje do obiadu i kolacji podczas pobytu w hotelu w Maria LaGorda,
 • napiwki dla przewodników 15 CUC,
 • wejściówki do klubów muzycznych 1-5 CUC, napoje i alkohol w klubach w/g indywidualnego spożycia,
 • lekcje salsy: w Trinidadzie jest możliwość zorganizowania prywatnych lekcji tańca z dyplomowanymi nauczycielami salsy- cena takich zajęć ( 1 godz.) 10 CUC od osoby za lekcję,
 • inne aktywności opcjonalne wg programu. 
 
 
Kontakt:
CN NAUTILUS
tel. 12 266 02 02
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Autorski program CN Nautilus. Kopiowanie, powielanie fragmentu lub całości bez zgody zabronione.

 
Playa Larga
to miasteczko w Zatoce Świń w Cienaga de Zapata rozległego Parku Narodowego z dużą ilością płytkich rozlewisk i charakterystyczną bogatą florą i fauną, zwłaszcza ptactwa dzikiego. Olbrzymia ilość wapiennych uskoków, podziemnych rzek pojawiających się na pewnych odcinkach na powierzchni, jaskiń, cenotów. Teren bardzo nisko zaludniony, większość cenotów dziewiczych, nieprzystosowanych do turystycznej eksploatacji. Charakterystycznym dla regionu zwierzęciem jest krokodyl, zobaczyć go można w zamkniętym ośrodku rozrodczym (nasza oferta dla osób towarzyszących w programie 14-dniowym).Sporo pozostałości po nieudanej inwazji amerykańskiej ("zrobaczywiałych najemników" – Fidel Castro) – bunkry, pomniki triumfu, groby poległych. Piękna, ponad kilometrowa, dziewicza plaża z białym piaskiem i palmami kokosowymi. Widok na całą zatokę.
 
Trinidad:
leży w południowo-środkowej części wyspy. Uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast kolonialnych na Karaibach. Starówka wpisana na listę  światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Malownicze położenie w pobliżu Morza Karaibskiego i u stóp gór Escambry daje mu niezwykły klimat. To miejsce tętni muzyką i dobrą zabawą.
 
Vinales:
to niezwykle urocze miasteczko kolonialne położone w Dolinie Vinales wpisanej w 1999 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Historyczne centrum uprawy tytoniu. Płaska dolina jest zdominowana przez wapienne wzniesienia w formie niezwykle malowniczych kopców skalnych „Mogote”, jaskinie, wiele z podziemnymi rzekami z najsłynniejszą Cueva del Indio (w naszej ofercie).
 
Maria la Gorda:
ośrodek turystyczny wyspecjalizowany w turystyce nurkowej na zachodnim cyplu wyspy. 250 km od Hawany, 200 km od Cancun. „Koniec Świata” w całkowicie dziewiczej scenerii, do najbliższego miasteczka 50 km. Dojazd drogą asfaltową.
 
Hawana:
stolica Kuby. Przez wielu uznawana za najpiękniejsze miasto Karaibów. Jej Stare Miasto wraz z fortyfikacjami zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z Hawaną bardzo mocno związany był Ernest Hemingway, który pokochał ją, jak również całą wyspę. Tu mieszkał i tworzył przez prawie 20 lat. W stolicy można również spotkać i polskie akcenty np. rzeźbę Fryderyka Chopina na Placu św. Franciszka z Asyżu, a ulubionym środkiem transportu wielu kubańczyków są „Polaquito” czyli Fiat 126p. Muzyka, taniec, zabawa są nierozłącznym elementem tej metropolii. Tutaj nie można się nudzić.

 

Kursy nurkowania

Kurs nurkowania dla początkujących CMAS P1

Kurs nurkowania od podstaw uprawniający do nurkowania na całym świecie...

Kurs nurkowania dla początkujących PADI OWD

Kurs nurkowania od podstaw Padi Open Water Diver uprawniający do nurkowania...

Kurs nurkowania dla początkujących IANTD OWD

Kurs nurkowania od podstaw Open Water Diver  IANTD  -  uprawniający...