Kaprije - jest to mała zamieszkana wyspa w środkowej części archipelagu szybenickiego. Jej podwodne ukształtowanie charakteryzuje się występowaniem długich ścianek z wielkimi nawisami, które morze wyżłobiło kilka tysięcy lat temu. Pod nawisami znajdziemy kolorowy świat gąbek, polipy żółtych korali i różowe gałązki mszywiołów. Na drugiej, głębszej ścianie zadomowiły się piękne żółte gorgonie. Nawisy dają schronienia dla strzępieli i kongerów, dużych ośmiornic, langust i homarów.
Nurkujemy przy północno-zachodnim cyplu wyspy trafiając na skalny taras na głębokości 8-12 m, za którym zaczyna się pierwsza ścianka opadająca do 20m. Następnie stromym piaszczystym stokiem ukośnie opada do krawędzi kolejnej ścianki do głębokości 30-32m i dalej pionowo schodzi aż do 50 metrów.
Ze względu na zróżnicowanie podwodnego stoku, miejsce rekomendujemy dla wszystkich nurków. Istnieją tu delikatne prądy, które można z powodzeniem wykorzystać w drodze powrotnej na łódź. Wracając, na płytkim tarasie możemy zauważyć wylatujące z porowatej skały bąbelki wypuszczonego wcześniej przez nurków powietrza. Bąbelkom towarzyszą ławice amareli! Na płyciznach, pod kamieniami i w szczelinach ukrywają się ośmiornice i małe strzępiele.