• Raj Diabłów Morskich! Safari na Pacyfiku - zostały 4 miejsca !!
 • Egipt-SomaBay 2016 Zanurkujmy w Morzu Czerwonym!
 • Chorwacja Zapraszamy na aktywne wakacje!
 • Wrak samolotu Junkers Nowy wrak dostępny z naszej bazy nurkowej w Jezerach!!
 • Kuba Wyprawy na KUBĘ - nurkowania + zwiedzanie
 • Testuj skutery nurkowe SUEX
 • Kursy nurkowania W Polsce i Chorwacji
 • Chorwacja apartamenty Tanie kwatery blisko morza
 • Wyprawy nurkowe Fantastyczne wyprawy nurkowe do odległych zakątków świata.

1

Raj Diabłów Morskich

 

kajuty 2 lub 3 osobowe,  przepyszne wyżywienie - full board
 
 
Pojedź z nami na nurkową wyprawę Twojego życia!
 

Wyspy wulkaniczne zwane “Meksykańskimi Galapagos” położone są na wschodnim Pacyfiku. Często porównywane z Galapagos czy Cocos ze względu na występujące tu wielu gatunków spektakularnych w swoich rozmiarach zwierząt morskich, zwłaszcza olbrzymie manty, rekiny młoty, żarłacze galapagoskie, jedwabiste czy białopłetwe rekiny rafowe. W czasie jednego zanurzenia można spotkać nawet 7 gatunków drapieżników. Od stycznia do marca przepływają tędy wielkie stada delfinów. Spotyka się również imponujące humbaki przypływające tu po to, by wydać na świat potomstwo, potężne tuńczyki, salandry (wahoo) i ogromne ławice jackfishy czyli prawdziwy raj wielkich ryb. W grudniu jedyna okazja do spotkania rekina wielorybiego. W maju jest szczyt sezonu na wszystkie inne gatunki zwierząt w tym  wielkie szkółki rekinów młotów a także jedyna okazja do spotkania z żarłaczem jedwabistym czy dusky , tuńczykiem olbrzymim czy z waleniami!!!  Zapierającą dech w piersi atrakcją jest możliwość obserwacji rekinów szczególnie: jedwabistych, rekinów młotów, białopłetwych rekinów rafowych i żarłaczy. Populacja około 1200 humbaków przemieszcza się w rejon wyspy w styczniu. Na pewno usłyszymy ich śpiew, leżąc w kajucie, przebijający się przez ściany statku. Szkółki rekinów młotów można spotkać tu przez cały rok . Jedno jest pewne, wyprawa na Soccoro jest nurkowym wyjazdem życia!

 
Pobierz pełen program w PDF
 
Tylko na Socorro!!!
Gigantyczne manty birostris (aka manta ray - Diabły Morskie) - nie mylić z pospolitszymi i mniejszymi Mobula, pływają poruszając swoimi płetwami piersiowymi jak skrzydłami. Gatunek, który można spotkać jedynie na Soccoro, osiąga największe rozmiary skrzydeł, ich rozpiętość może sięgać do 7 metrów. Na Socorro najwięcej osobników ma skrzydła o wielkości około 5 - 6 metrów. Uznaje się je za jedne z najbardziej majestatycznych stworzeń występujących w oceanie. Olbrzymy te decydują się na kontakt z nurkami! Podpływają bardzo blisko - mniej niż na 1 metr! Najpierw nawiązują kontakt wzrokowy z nurkiem, by następnie pozwolić mu płynąć obok siebie. Jeszcze bardziej niezwykłe jest to, że populacja miejscowych delfinów butlonosych nauczyła się naśladować zachowanie mant olbrzymich. Te dzikie delfiny coraz częściej pływają z nurkami w tak bliskiej odległości, że zatraca się wrażenie bycia “gościem” w podwodnym świecie.
 
Program:
Startujemy z portu z głównej przystani API w Cabo San Lucas, o godzinie 8:00. Po jednodniowej podróży przez ocean dopływamy na nasze pierwsze miejsce nurkowe, gdzie nurkujemy rankiem pierwszego dnia nurkowego. Planujemy 6 dni nurkowych podczas 9 dniowej (8 nocy) podróży, podczas której odwiedzimy 3 różne wyspy tego pięknego archipelagu z dala od cywilizacji: Socorro, San Benedicto, Roca Partida. Wyspy są niezamieszkałe, znajdują się na nich jedynie bazy marynarki wojennej. Są za to doskonałym siedliskiem wielu endemicznych gatunków ptaków. Standardowo realizuje się 22 nurkowania plus porywający nocny snorkeling z rekinami jedwabistymi polującymi przy oświetleniu łodzi.
 
Opis łodzi Nautilus Explorer:
 Nautilus Explorer łódź      
 
- sprawdzona, przestronna, komfortowa i wygodna łódź o stabilnej konstrukcji
- kabiny o zróżnicowanym standardzie: podstawowy- dolny pokład, premium-środkowy pokład i super- górny pokład
- salon, jadalnia i bar do dyspozycji na środkowym pokładzie
- jacuzzi, bar i strefa cienia na pokładzie słonecznym
- wi-fi
- 3 kompresory ( nitrox)
- 11-12 osobowa załoga
 

 Wymagania:

• Paszport ważny 6 miesiący od planowanej daty powrotu
• Na niektórych pozycjach uprawnienia do 30 m.
• Latarka
• Preferowane jest posiadanie bojki i komputera na parę
 
Cena safari:
3490 USD  kabina standard double
3990 USD  kabina superior
4490 USD  kabina premium
+ do każdej z opcji koszt biletów lotniczych (ok.4000 PLN - cena przelotu na dzień przygotowania oferty, może ulec zmianie w zależności od daty zakupu biletów).
 
 
Cena zawiera:
* przeloty (z Warszawy)
* 8 noclegów na luksusowej łodzi (zgodnie z wybraną i dostępną w momencie rezerwacji opcją kabiny)
* Safari nurkowe: 9 dni (8 nocy) pełne wyżywienie FB na łodzi, napoje
* program maksymalnie 22 nurkowań + snorkling z rekinami!
* butle, balast
* opiekę polskiego instruktora
* transfery( lotnisko, hotel, łódź)
* ubezpieczenie podróżne
 
Dodatkowo płatne:
* Wypożyczenie sprzętu nurkowego (z wyjątkiem butli i balastu)
* Wyżywienie inne niż w ofercie
* Ubezpieczenie nurkowe Ergo Hestia Charter: ok.100 zł
* opłaty portowo-parkowe 78 USD
* ubezpieczenie nurkowe Ergo Hestia Charter- około 100 zł
* ewentualne noclegi przed i po safari w hotelu w Cabo san Lucas - około 50 USD osoba/doba
* nitrox 120 USD
* WiFi na pokładzie 20 USD
* napiwki dla załogi - preferowane 10%, my sugerujemy 100-150 USD
* sugerowane kieszonkowe 300-500 USD
* jeśli połączenie lotnicze będzie przez USA, niezbędna będzie wiza
 
Rezerwacja miejsca:

Wpisowe 1000 USD + kwota za bilet lotniczy należy wpłacić w chwili rezerwacji, drugą ratę do 31.04.2018, a trzecią do 31.07.2018.

Nr rachunku AliorBank:
54 2490 0005 0000 4600 6695 0891 USD BIC/SWIFT: ALBPPLPW
91 2490 0005 0000 4520 3642 6440 PLN - wpłaty w złotówkach w/g kursu sprzedaży USD w Alior Bank z dnia wpłaty (tu tabela kursów)

 

Nasza oferta to najlepsza relacja ceny do jakości programu! Sprawdzony operator gwarantujący udaną wyprawę!
Zapraszamy :)

 

Centrum Nurkowe NAUTILUS

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 12 266 02 02
+48 501 32 78 78

 


 Opis wybranych miejsc nurkowych:

SAN BENEDICTO  - KOCIOŁ
Duży podwodny szczyt zaczyna się około 20 metrów pod powierzchnią wody więc nie można zobaczyć go z pokładu łodzi.Falowanie wody na powierzchni nad szczytem sprawia wrażenie wrzenia, stąd nazwa Kocioł. Szczyt spokojnie da się opłynąć dookoła podczas jednego nurkowania , jest niezwykle majestatyczny! Obszar ten jest popularną stacją czyszczącą dla gigantycznych mant Pacyfiku. Gromadzą się tutaj, aby być czyszczone przez Skalary Clarion. Zwykle jest to kwestia kilku minut, kiedy pojawiają się manty . Gdy się zbliżają, zaglądają prosto w oczy, a nurkujący mają wrażenie, jakby komunikowały się z nimi. Kultowe miejsce!

SAN BENEDICTO  - CANYON
"El Kanion" jest na południowym krańcu wyspy. Tutaj spotyka się wiele mant, delfiny, rekiny Galapagoskie, jedwabiste rekiny i rekiny młoty.

SOCORRO  - CABO PIERCE
Cabo Pierce znajduje się na wschodniej stronie wyspy Socorro. Łódź kotwiczy w spokojnej zatoce w otoczeniu skalistych czerwonych klifów. Tu można liczyć na obecność delfinów, czasami w stadach 20-30 sztuk! Czasami pojawiają się humbaki i  bardzo przyjazne manty, zabawiające się z nurkami.

SOCORRO  - PUNTA TOSCA
Punta Tosca to kolejna strona na Socorro Island – miejsce uwielbiane przez delfiny  i czasami rekiny jedwabiste.

SOCORRO -AKWARIUM
Kolejne miejsce nurkowe przy wyspie Socorro – "Akwarium" – polecane dla fotografów podwodnych ze względu na ławice ryb rafowych. Stąd również można obserwować wieloryby na morzu, tutaj podobno jest najpiekniejszy zachód słońca.

ROCA PARTIDA
Roca Partida to szczyt około 85 km od wyspy San Benedicto. Jest magnesem dla gatunków pelagicznych,  czyli żyjących, polujących na otwartych wodach. Tu spotkamy wiele rodzajów rekinów, mant, ogromne ławice ryb  a także rekinów wielorybich. Zdarzają się oceaniczne rekiny whitetips i rekiny młoty. Miejsce to zdaje się przyciągać wszystkie rodzaje życia podwodnego! Tuż przy skałach można spotkać stadka rekinów Silvertip!  Ściana jest bogata w jaskinie, w których za każdym razem spotkamy białopłetwego rekina.  Podczas nurkowania możemy opłynąć skałę dookoła , będą nam towarzyszyć na pewno manty.  Ponieważ widoczność tutaj zachwyca, fotografowie nie będą chcieli kończyć nurkowania:) 

 

 • Socorro -Roca Partida foto NautilusExplorer
 • Socorro - delfiny foto NautilusExplorer
 • Belle Amie - nowa, komfortowa łódź foto NautilusExplorer
 • Socorro - rekiny młoty foto NautilusExplorer
 • Socorro - bogactwo życia przy rafach foto NautilusExplorer
 • foto NautilusExplorer
 • foto NautilusExplorer
 • 8
 • 1